Історія

Селище міського типу Нововоронцовка Нововоронцовського району розташоване на правому березі Каховського водосховища - на півночі Херсон-ської області та на межі Дніпропетровської області (відстань до обласного центру 167 км , до м. Дніпропетровська – 165 км).

Арка з південної частини селища

Вїзд в селище з північної сторони – межа з Дніпропетровською областю

Місцевість, де нині знаходиться селище, була заселена давно. В останню чверть 18 століття поблизу дніпровської затоки було засновано населений пункт під назвою Миколаївка. Перше згадування про це село (у зв’язку з побудовою церкви зустрічається в історичних матеріалах, датованих ще 1795 роком.

У 1821 році село купив граф Михайло Семенович Воронцов, який і перейменував його у Нововоронцовку.

Він переселив сюди частина кріпаків зі своїх маєтків. Містечко швидко зростало. У 1859 р. В ньому налічувалося 377 дворів і 1849 жителів. Станом на 1886 рік у селищі проживало 1494 людини, налічувалося 230 дворів, камера судового слідчого, православна церква, єврейський молитовний будинок, школа, 16 лавок, лазня, 6 горшкових заводів, механічний завод, заїжджий двір, рейнський льох, винний склад.

До цього часу збереглося декілька будівель того часу, серед них – колишній будинок управляючого, де зараз розташовано районний краєзнавчий музей – один з кращих в області та на Україні. Зберігся парк, закладений ще графом Воронцовим.

Приміщення районного краєзнавчого музею

До найближчої залізничної станції Ток на лінії Снігирівка-Апос-толове - 18 км. Через селище проходить автошлях Херсон – Запоріжжя –Дніпропетровськ - Кривий Ріг.

Адміністратор сайту

Головний спеціаліст ІІ категорії з питань звернення громадян

Феськів Віктор Вікторович

(05533) 2-12-81